Teksti suurus:
A A A

KL Põlva malev võistkondlik esikoht KL meistrivõistlustel males

21.11.2017


Õnnitleme! KL meistrivõistluselt males võistkondlik esikoht KL Põlva malevale!!! Kersti Kõrge NKK Kanepi jaoskonnast võitis naiste võistlusklassis hõbemedali!
Võistkondlik arvestus:
1. Põlva malev 9 (43)
Kõrge, Kersti 1855 4.5 21.0
Kõrge, Ülar 1959 4.5 22.0...
2. Järva malev 9 (38)
3. Tartu malev 8
4. Valga malev 7½
4 Logistika Pataljon 7½ (väljaspool arvestust)
5. Rapla malev 7
6. Võru malev I 6
7. Võru malev II 6

Selgusid Kaitseliidu 2018 aasta meistrid males

Laupäeval, 18.11.2018 kogunesid Kaitseliidu malesõbrad Tallinna, Kaitseliidu Peastaapi, et välja selgitada endi seast parimad. Kokku tuli üleaegade rekordarv maletajaid Kaitseliidust ja Kaitseväest. Mängiti kiirmalet 7 vooru šveitsi süsteemis mõtlemisajaga 15+15 minutit (vooru kestvus 30 minutit ühtses rühmas. Kõik voorud mängiti FIDE malereeglite järgi. Turniir viidi läbi 23 laual, mis paneb korraldajaid mõtlema, et järgmised 2018 aasta meistrivõistlused tuleb planeerida juba suuremas ruumis. Kohal oli Kaitseliidu paremik, 2016 aasta meistrid Priit Värk Järva malevast ja Karmen Viikmaa Tartu malevast. Turniiri heast tasemest räägib ka fakt, et kohale oli tulnud 16 FIDE reitinguga mängijat.

Turniir oli pingeline ja täis üllatusi, mida kinnitas ka asjaolu, et teoreetiline turniiri eelne asetus ei ole tegelikus. Nii mõnigi kõrge reitinguga mängija pidi vastu võtma kibeda kaotuse ja tegema tõsiseid pingutusi järgmistes voorudes. Tuliste malelahingute tulemusena krooniti Kaitseliidu meistriteks Priit Värk Järva malevast ja Karmen Viikmaa Tartu malevast. Kuna meistrivõistlused olid lahtised, siis turniiri üldvõidu sai Marten Jaanimets kaitseväest.

Täname kõiki osalejaid ja soovime, et kaasate oma eeskuju andes 2018 aastal veel rohkem võistlejaid. Olgu see turniir tõetuseks ja julgustuseks, et alati tasub võistlema tulla. Spordis ei ole ebaõnne, spordis on vaid ÕNNE!

Samuti täname võistluste peakohtunikku Rein Ruus´i Tallinna malevast. Rein on aidanud malet Kaitseliidus arendada juba pikki aastaid ning olgu see turniir kinnituseks, et Rein on teinud head tööd!

Kohtumiseni 2018 aasta 17 novembril toimuvatel Kaitseliidu male meistrivõistlustel.

Protokolli leiad siit:KL_2017_mv_males_protokoll.docx

Lugupidavalt
Margus Purlau
Kaitseliidu ülema abi-
spordipealik