Teksti suurus:
A A A

Kaitseliit

Maleva juhatuse  liikmed:
Aare Lepaste  (aarelepaste(ät)gmail.com)
Toomas Nigola  (toomas.nigola(ät)eelk.ee)
Igor Taro (igor.taro(ät)setomaa.ee)
Rivo Rebane (rivo.rebane(ät)kaitseliit.ee)

Revisjonikomisjoni  liikmed:
Allar Eesmaa (allar.eesmaa(ät)mil.ee)
Peeter Pau (peeter.pau(ät)politsei.ee)
Triin Väisanen (vaisanen99(ät)hot.ee)

Maleva loomine ja ajalugu:
Enne II maailmasõda jagunes tänane Põlvamaa Tartu, Petseri ja Võru maakondade vahel. Põlvamaal tegutsesid KL Võrumaa Maleva Põlva ja Kanepi malevkonnad. Räpina ja Vaste-Kuuste malevkonnad kuulusid KL Tartumaa Malevasse ning Värska malevkond KL Petseri Maleva koosseisu.
Põlva rajoon moodustati 1950. aastal ja see hõlmas osa sõjaeelsest Tartu-ning Võrumaast. 1959. aastal liideti Põlva rajooniga endise Otepää rajooni kesk-ja lõunaosa. 1. jaanuaril 1990 nimetati Põlva rajoon ümber Põlva maakonnaks.
KL Põlva Malev loeb oma asutamise ajaks 22. märts 1990. Asutamise poolt hääletas 56 kohalolijat, vastuhääli ega erapooletuid ei olnud.
KL Põlva Maleva lipu õnnistamine 1993. aastal Eesi Vabariigi 75. aastapäeval. Pildil on vasakult KL Põlva Maleva pealik Urmas Sundja, EELK Põlva Maarja koguduse õpetaja Georg Lillemäe, Taivo Möller ja maleva pealiku kohusetäitja Toomas Lauk.
1994. aasta suvel peeti Põlva lähistel Ottenis KL Põlva Maleva suvepäevi, mille kavas oli ka sõduriraja läbimine. Varustuses olid siis juba automaadid ja kuulipildujad.